Recenzja Creative SXFI Gamer – zmienia oblicze gry

Każdy odbiera dźwięki z otaczającego świata inaczej — niepowtarzalny kształt głowy i uszu ma wpływ na to, jak słyszymy. Aby zwiększyć wydajność słuchawek SXFI GAMER producent udostępnia specjalnie dostosowane oprogramowanie SXFI Control dla PC i Mac. W aplikacji znajdziemy różne sposoby konfiguracji słuchawek, equalizer, technologie Super X-FI, ustawienia oświetlenia i zakładkę dla aktualizacji oprogramowania.

Menu SXFI Control obejmuje następujące funkcje:

  • Super X-Fi
  • Korektor (EQ)
  • Oświetlenie
  • Ustawienia
  • Konfiguracja

Profil mapowania głowy można utworzyć tylko przy użyciu aplikacji SXFI zainstalowanej na urządzeniu z Androidem / iOS – wystarczy zrobić zdjęcia twarzy i uszu za pomocą telefonu.

Korektorem można sterować za pomocą ustawień EQ. Dostosowywanie korektora graficznego, tonów niskich i wysokich, aby utworzyć nowy niestandardowy EQ dźwięku. W sekcji Podświetlenie można kontrolować obręcze podświetlenia LED SXFI GAMER na nausznikach i wokół nich.W Ustawieniach -> Słuchawki można skonfigurować kanały audio SXFI GAMER i jest ono zsynchronizowane z punktem końcowym audio systemu operacyjnego.W Ustawieniach -> Mixer, osobna kontrola poziomu dla odtwarzania i nagrywania. W Konfiguracji są dostępne 2 opcje:

  • Ogólne
  • Urządzenie

Zakładka Ogólne zapewnia opcję weryfikacji wersji aplikacji i jej aktualizacji, a także innych ogólnych konfiguracji. W przypadku urządzenia istnieje możliwość zresetowania SXFI GAMER do ustawień fabrycznych, a także zaktualizowania oprogramowania układowego.

Zestaw słuchawkowy SXFI GAMER opracowano w jednym celu — ma być idealnym dodatkiem dla graczy, ale czy tylko? Jak ktoś płaci około 600 zł, to ma nadzieje, że można będzie je wykorzystać też w innym celu, niż tylko „przysłowiowa strzelanka” mobilna.

Ja podpiąłem je do telewizora i z zachwycałem się filmami z jednej z platform VoD. Służyły mi też przy okazji konferencji online. Werdykt – zestaw słuchawkowy SXFI GAMER sprawił, że czułem się jakbym uczestniczył na żywo w spotkaniu.

Także muzyka i dźwięki płynące z filmów zadowoliły mnie wystarczająco, abym mógł wieczorem cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem płynącym do moich uszu. Jak to jest ważne, wie każdy kto mieszka, lub mieszkał w bloku i chciał posłuchać koncertu muzycznego, czy oglądnąć ciekawy film, ale to już inna historia.

%d bloggers like this: