Prezentownik 2022 – największy technologiczny poradnik z prezentami pod choinkę

Prezentownik 2022 – największy technologiczny poradnik z prezentami pod choinkę

Oddajemy w Wasze ręce największy Prezentownik technologiczny na 2022 rok. Zebraliśmy, naszym zdaniem, najbardziej atrakcyjne urządzenia, które w minionym roku trafiły w nasze ręce i podzieliliśmy je na kilkanaście kategorii. W każdej z nich znajdziecie listę urządzeń wraz z linkiem do naszej recenzji, która, mamy nadzieję, pomoże Wam w wyborze prezentu dla swoich bliskich.

Z racji, że w okresie świątecznym ceny mogą znaczącą się zmieniać, to nie podajemy cen urządzeń. Szacunkowe ceny z momentu wykonywania testu znajdziecie w naszych recenzjach 🙂  Miłego przeglądania, czytania i wybierania idealnego prezentu !

Oto nasze propozycje:

Smartfony

Smartfon, to jedno z urządzeń, które posiada już praktycznie każdy. Służy nam nie tylko do komunikacji głosowej, ale coraz częściej jest w nim znaczna część naszego życia. Asystent codziennej pracy, narzędzie do kontaktu poprzez media społecznościowe, asystent naszej drogi do celu (mapy i GPS), narzędzie do płatności czy w aparat fotograficzny. Ale to oczywiście nie wszystko – praca, rozrywka, komunikacja i wiele innych. Zatem będzie to jedno z urządzeń, które nie jedna osoba będzie wypatrywać pod choinką.

Zobacz nasze propozycje

Wearables 

Opaski (smartband), zegarki (watch), które zadbają o naszą kondycję i zdrowie? Teraz to jedno z urządzeń, które warto mieć na swojej ręce. One nie tylko pozwolą nam poznać nasz organizm, ale również często też będzie motywować do pracy nad sobą. Patrząc na komunikaty na tym niewielkim ekranie możemy też zauważyć niepokojące sygnały z naszego organizmu, które pozwolą nam szybko zidentyfikować problem i w odpowiednim czasie udać się do lekarza.

Są przecież już takie urządzenia, które badają ciągle nasze tętno, natlenienie krwi czy mają nawet wbudowane funkcje EKG Serca. W najprostszym scenariuszu będą pokazywać nam ile przebyliśmy kroków każdego dnia i powiadomi nas o przychodzących rozmowach czy wiadomościach. A do tego będzie ładnie wyglądać na ręce i zawsze pokaże nam aktualną datę i godzinę…

Zobacz nasze propozycje

Audio

Słuchawki z roku na rok zyskują coraz to ciekawsze kształty i odważny design. Już nie są to tylko czarne i białe urządzenia, ale często wielobarwne, które pozwolą na idealne dopasowanie do naszego stylu i dnia codziennego. Jedne idealnie spiszą się podczas rozmów służbowych, a nie znowu świetnie dopasują się do naszej wieczornej kreacji.

Wygląd to jednak nie wszystko, bo przecież najważniejsze jest brzmienie, a ono również zyskuje coraz lepszej jakości. Nawet w tych niewielkich pchełkach. Do tego ANC, które pozwoli nam na niezakłócone rozmowy czy delektowanie się muzyką bez niepotrzebnych bodźców z zewnątrz. Zatem prezent idealny. Jest w czym wybierać  🙂

Głośnik, aby rozkręcić imprezę, a może mikrofon, który pozwoli nagrać nasze muzyczne poczynania, którymi później podzielimy się w  sieci, a może coś zupełnie innego – okulary ze słuchawkami i mikrofonem. Taki element przyszłości. Są też bardziej zaawansowane urządzenia, które idealnie sprawdzą się w naszym domowym biurze, czy podczas wizyt u klientów, na których musimy połączyć inne osoby pracujące zdalnie. Różne kształty, kolory, wielkości. Każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do swoich potrzeb.

Zobacz nasze propozycje

Laptopy, Tablety, Czytniki i Monitory

Urządzenia do pracy i rozrywki? Tutaj najlepiej sprawdzą się laptopy. Szczególnie teraz, gdy większość pracy czy nauki przenosi się do naszych domów. Do wyboru mamy mnóstwo urządzeń… od niewielki tabletów, po mobilne laptopy, aż po całkiem spore i mocne laptopy.

Tutaj każdy znajdzie coś do własnych potrzeb. Jeżeli nam zabraknie przestrzeni do pracy, to przyda się również dobry monitor. A i nie zapomnijmy też o czymś dla duszy – czyli dobra książka, a jak książka to i odpowiedni do niej czytnik.

Zobacz nasze propozycje

Urządzenie sieciowe i TV

Internet + telewizja to zawsze najlepszy pomysł na święta. Prędkość rośnie, cena spada. A do tego dekoder 4K i nowoczesny modem z Inteligentnym Wi-Fi

Zobacz nasze propozycje

Smart Home

Podgląd na dom/mieszkanie podczas wyjazdu, elektroniczna niania, efektowne oświetlenie czy po prostu urządzenia ułatwiające nasze codzienne życie w naszym domu czy mieszkaniu. Taki prezent może ucieszyć niejednego fana inteligentnego domu. 

Zobacz nasze propozycje

Kamery samochodowe

W dzisiejszym zabieganym świecie nie ciężko o kolizję na drodze. Czasami nieuwaga, a innym razem brawura sprawia, że sytuacje na drodze mogą przynieść sporo nerwów i problemów. Kamerka w samochodzie, to jedno z podstawowych urządzeń, które może pomóc nam w takich niejednoznacznych sytuacjach, a czasami nawet uratować życie (gdy posiada dodatkowe funkcje np. wezwania pomocy po wypadku).

To może być idealny prezent dla kogoś co rozpoczął swoją przygodę za kierownicą, ale również dla tych długoletnich już kierowców.

Zobacz nasze propozycje

Inne

W naszej kategorii Prezentownik 2022 na Święta nie mogło zabraknąć urządzeń funkcjonalnych. W tej kategorii Zapraszamy wszystkich poszukujących oryginalnych pomysłów na prezent.

Zobacz nasze propozycje

Dla Seniora 

W naszych propozycjach poradnika na świąteczny Prezentownik 2022 nie mogło zabraknąć kategorii „dla Seniora”. Sami wiemy, jakie jest trudne wybieranie prezentów dla osób starszych. Dlatego najlepszym wyborem dla babci, czy dziadka będą produkty, które pozwolą mu sprawować kontrolę nad swoim zdrowiem, a także poprawiać jakość swojego życia, a także znaleźć się w świecie technologicznym XXI wieku.

Zobacz nasze propozycje

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl